Fantasztikus összefogással segítik a mogyoródiak a településünkre menekült ukrán családokat. A kárpátaljai magyarok pedig felajánlották a segítségüket az adományok rendezésében, rendszerezésében. A Családsegítő most összegyűjtötte, hogy a gyerekeknek mire lenne szüksége.
Szorgos kezek nyújtottak segítséget a Mogyoródi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatnak a napokban a beérkezett adományok szétválogatásához és rendszerezéséhez.
A segítők Kárpátaljáról érkeztek Mogyoródra menekültként, s a szolgálattal kapcsolatba lépve igazi meglepetésként ajánlották fel segítségüket. Magyar ajkú testvéreink néhány óra leforgása alatt, rendezetté és átláthatóvá varázsolták azt a hatalmas mennyiségű ruhaadományt, amely a szolgálathoz az eltelt időszakban beérkezett.
A Mogyoródra menekült kárpátaljai családok gyermekei becsatlakoztak a Mogyoródi Szent László Általános Iskola koruknak megfelelő osztályaiba. Amikor menekültek, nem volt idejük minden szükséges holmit összepakolni, így néhány dologra szükségük lenne.
Ilyen a
- tornafelszerelés: rövidnadrág és póló 146-150 cm magas lányra, és 164 cm magas vagy női S méretű lányra, valamint
- tornacipők 36, 37 és 38-as méretben.
- Ugyanekkora (36, 37, 38) lány tavaszi cipőket is szívesen fogadnak.
- Törölközőknek is híján vannak.
“Szolgálatunk a háború elől menekült gyermekek mindennapjait is szeretné színesebbé tenni, a játék örömével és gyógyító erejével valamelyest kompenzálni traumatikus élményeiket, segíteni megnyugvásukat. A gyermekek számos esetben szűkös lakhatási körülmények között élnek, így most elsősorban udvari játékokkal segítenénk őket” – fogalmazott Fraknó Emese, a Mogyoródi Család és Gyermekjóléti Szolgálat intézményvezető helyettese.
- Köszönettel fogadnak tollast, szivacslabdás teniszt, ugrálókötelet, buborékfújót, műanyag motort, futóbiciklit, rollert és homokozójátékot 4-5 gyereknek.
- A családokat tartós élelmiszerrel is segítik, ezek átadásához erős szatyrokra lenne szükség.
“Tisztelettel köszönjük az elmúlt időszakban nyújtott segítségüket. A családok számára nyújtott támogatásukkal a humanitárius krízismenedzsment első lépéseként hatékonyan ki tudtuk elégíteni a településre érkező családok alapvető szükségleteit. Adományaikból számos család részesült, s a nagy számú felajánlásból nehéz helyzetben lévő helyi lakos támogatására is volt lehetőségünk.
Nehéz az út a háború borzalmából a semmibe… Önök ezt a „semmit”, az egyetlen kis bőröndöket, piciny hátizsákokat töltötték meg ruhával, tisztálkodási szerekkel és élelmiszerrel, de ami a legfontosabb: hitet, bizalmat és alapvető biztonságérzetet adtak ezeknek a családoknak. A közösség ereje életet adott.” – tette hozzá Fraknó Emese.