Ezek most a legjobb női krimik

A Juhász Jácint Művelődési Ház könyvtárának színe-javát mutatja be az olvasóknak heti sorozatunkban Marosán László igazgató. Bár a könyvtár most zárva tart, a “Könyvet házhoz” szolgáltatás házhoz szállítja az olvasnivalót! Írják meg a muvelodesihaz@mogyorod.hu-ra, hogy mit szeretnének olvasni, vagy telefonáljanak a +36 30/6764-169-ra hétköznap 8-18 óra között.

Rose Tremain: A kegyelem szigetei

1865-ben járunk, az angliai Bath városában. Egy rendkívüli fiatal nő, név szerint Jane, ápolónőként dolgozik, méghozzá kiválóan, de közben meggyőződése, hogy másra is hivatott, és egy nap eljön az ideje, hogy kibontakoztathassa képességeit. Dilemmában találja magát, vágyai egy addig elképzelhetetlen jövő felé vonzzák.
Eközben Borneó vad szigetén egy excentrikus brit “rádzsa”, Sir Ralph Savage filantrópként tevékenykedik, de belső konfliktusba kerül: jelleme törékeny, hajlik a kapzsiságra, ráadásul a bőrén érzi a hatalmas őserdő erőit, amelyek előbb-utóbb legyűrik. Jane változtatni akar korábbi életén, és sorsa összekapcsolódik Sir Ralph vállalkozásával, miközben a történet az egész Földet bejárja, a szűkös angol teaszalonoktól a trópusokig, Dublin nyomortanyáitól a leginkább magamutogató párizsi divatbutikokig. A kegyelem szigetei olyan regény, amely felgyújtja az érzékeket. Bátor szellemi útkeresés, mely megmutatja, hol lelhet oltalomra az ember a könyörtelen világban.

Dot Hutchison: Május rózsái

Négy hónap telt el a Kert felrobbanása óta, ahol a Pillangók néven ismert fiatal nőket tartották fogságban. A három FBI-ügynök, Brandon Eddison, Victor Hanoverian és Mercedes Ramirez még mindig a történtek hatása alatt áll, és a túlélőknek próbál segíteni abban, hogy hozzászokjanak a kinti világhoz. A tavasz közeledtével a gyógyuló Pillangókra hosszabb és melegebb napok várnak. Az ügynökök számára azonban a küszöbönálló olvadás egy rémisztő dologgal is fenyeget: azzal a vérfagyasztó bizonyossággal, hogy az országban valahol egy újabb fiatal nő holtteste bukkan majd elő egy templomban, elmetszett torokkal, virágokkal feldíszítve.
Priya Sravasti nővére évekkel ezelőtt lett a gyilkos áldozata. Az édesanyjával arra készülnek, hogy elköltöznek Amerikából, és új életet kezdenek. De amikor Priya a sorozatgyilkos látóterébe kerül, a felállás megváltozik. Kizárólag az ő segítségével találhatják meg a gyilkost – de vajon a lány tényleg annyira vágyik az ügy lezárására, hogy az életét is képes kockára tenni miatta?

Edgar Wallace: Hét lakattal lezárt ajtó

“Dick Martin Kanadából került a rendőrség szolgálatába, ahol atyja börtönigazgató volt és nem sokat törődött sem a gondjára bízott rabokkal, sem a fia neveltetésével. Dicknek a börtön volt a játszótere és jóval előbb, mint az algebra titkait megtanulta, minden nyakkendőtűt észrevétlenül el tudott emelni a tulajdonosától. Az életfogytiglanra elítélt Peter du Bois megtanította rá, hogyan lehet meggörbített hajtű segítségével minden ajtót kinyitni. Lew Andrevski, a Fort Stuart gyakori vendége, apró kártyákat készített az imakönyvek fedeléből és gyakorlati előadásokat tartott a fiúnak a hamisjáték elemeiből, úgyhogy nemsokára három kártyalapot el tudott rejteni mindkét tenyerében. Bizonyos, hogy ez a környezet rossz útra térítette volna, ha nem születik igazán becsületes embernek.
Dicknek helyén van a szíve, hadd tanulja csak ki minél jobban a tolvajmesterséget – szokta volt mondogatni a halvérű Martin ezredes, amikor rokonai elszörnyülködve emlegették az anyátlan fiú romlottságát. – A fickók nagyon szeretik, azután úgyis rendőri szolgálatba lép és ott ez a neveltetése milliókat ér!”

(Borítókép: Pixabay)

Ossza meg másokkal is a cikket!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük