Lélekemelő olvasmányok

A Juhász Jácint Művelődési Ház könyvtárának színe-javát mutatja be az olvasóknak heti sorozatunkban Marosán László igazgató. A “Könyvet házhoz” szolgáltatás ráadásul házhoz szállítja az olvasnivalót! Írják meg a muvelodesihaz@mogyorod.hu-ra, hogy mit szeretnének olvasni, vagy telefonáljanak a +36 30/6764-169-ra hétköznap 8-18 óra között.

Pál Ferenc: Ami igazán számít – Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

„Elborítanak minket az információk, a sürgős ügyek és a fontos feladatok. De mi a lényeg? A válasz az élet néhány ritka, kitüntetett pillanatában természetes módon tárul fel. Amikor Ric Elias repülőgépe zuhanni kezdett a Hudson folyó felett, félelem helyett mély szomorúság lepte meg. “Elrontottam! Az életemet olyasmivel töltöttem, ami nem számít, azok helyett, akik számítanak!”
Amikor húszéves koromban – tele bizonytalansággal, kétségekkel, szorongással – azon töprengtem, hogyan érdemes élni, nem találtam a választ. Egyszer csak a metró peronján állva észrevettem egy párt. A férfi csúnyán bánt a nővel. Ebben a pillanatban elemi fölismerésem támadt: “Ne árts! Ne bánts másokat!”
Amikor egy hideg téli napon mentem az utcán, az egyik ház falának támaszkodva egy hajléktalan férfi ült, lehajtott fejjel. Föl sem nézett, csak így szólt, mintha magának mondaná: “Éhes vagyok.” Mi mást kellett volna még mondania? Ez a két szó önmagában is érvényes. Ahogy Viktor Frankl írta: “Ha egy beszélgetésben valami mélyen emberire találok, megállok, és nem kérdezek tovább, mert megérkeztünk.”
Szeretnék veletek együtt megérkezni e könyv révén egy-egy igazán lényeges pillanathoz, amikor meggyőződéssé erősödik bennünk a fölismerés: már tudom, hogy mi az, ami valóban számít.
Ez a könyv szándékom szerint az eddigi szakmai tanulmányaim és emberi tapasztalataim összefoglalását is jelenti.”

Mieshelle Nagelschneider: Macskákkal suttogó

A macskád a világ legédesebb élőlénye lenne, ha nem kergetne nap nap után az őrületbe. Ha nem spriccelné tele a lakást. Ha nem a bútorokat használná kaparófának. Ha nem piszkítana következetesen az alomtálca mellé. Ha nem vetné magát rajtaütésként a kezedre vagy a lábadra, hogy aztán napokig borogathasd a sérüléseket, és nem rágna meg mindent, ami csak az útjába kerül, a pulóvertől a szobanövényig. Valld be: időnként megfordul a fejedben, hogy meg kellene szabadulnod tőle. Hiszen a macskák még hírből sem ismerik a következetességet, és amúgy is képtelenség hatni rájuk, nem igaz?
Mieshelle Nagelschneider, a világ egyik legkiválóbb cicaszakértője most bebizonyítja, hogy tévedsz! Ismerd meg bundás kis barátod titokzatos és izgalmas világát, és hamarosan a legidegtépőbb magatartási problémákat is képes leszel megváltoztatni!
Mieshelle Nagelschneider Amerika egyik legelismertebb és legkeresettebb macskaszakértője.

Müller Péter: Madárember

A Madárember az utóbbi évtizedek egyik legszebb, legmegrendítőbb magyar regénye. Életet kockáztató, hősi sorsok drámai története. Az idő igazolta, hogy maradandó értékű. Müller Péter így vall művéről: “Ami fent van, azt keressétek! – mondja az ősi tanítás.
Ez a történet az ember legistenibb vágyáról szól: a magasba repülésről. A földi, anyaghoz kötött lét lefelé vonzó erejének legyőzéséről, az égbe szállás boldogságáról és szabadságáról. Rákosmező nemcsak repüléstörténetünk színhelye, de szimbóluma ennek a spirituális törekvésnek és az örök magyar sorsnak is. A közös álomban megszűnnek a történelmi ellentétek és társadalmi gyűlöletek: magyar, tót, cigány, zsidó, entellektüel és proli, jobb- és baloldali nem létezik itt: összeforraszt minden “madárembert” a közös hit ereje.

(Borítókép: Pixabay)

Ossza meg másokkal is a cikket!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük